• Unit Rate and Solving Proportions
     Help
  • Find the unit rate. $112 in 8 hours
    $14 per hour
  • Find the unit rate. 150 miles in 6 gallons
    25 mi. per gal.
  • Find the unit rate. 49 points in 7 games
    7 points per game
  • Unlock this slideshow and over 3 million more with Baamboozle+
    Try slideshows
  • Your experience on this site will be improved by allowing cookies.