Team 1
0
Team 2
0
Teams
Name
Score
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Loading
15
×
Find the unit rate. 150 miles in 6 gallons
25 mi. per gal.
Oops!
Check
Okay!
Check
20
×
Solve the Proportion. 7/9 = c/54
42
Oops!
Check
Okay!
Check
×
lifesaver
Give 20 points!
Oops!
×
star
Double points!
Okay!
×
gift
Win 25 points!
Okay!
×
thief
Give points!
5
10
15
20
25
20
×
Solve the Proportion. n/6 =1/4
1.5
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Find the unit rate. 120 problems in 5 hours
24 problems per hour
Oops!
Check
Okay!
Check
20
×
Find the unit rate. 3 accidents in 12 months
0.25 accidents per mo.
Oops!
Check
Okay!
Check
×
seesaw
Swap points!
Oops!
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
baam
Lose 20 points!
Oops!
15
×
Solve each Proportion x/15 = 4/5
12
Oops!
Check
Okay!
Check
×
thief
Give points!
5
10
15
20
25
×
gift
Win 25 points!
Okay!
×
rocket
Go to first place!
Okay!
×
banana
Go to last place!
Oops!
15
×
Find the unit rate. 49 points in 7 games
7 points per game
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Find the unit rate. $112 in 8 hours
$14 per hour
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Find the unit rate. 105 students in 3 classes
35 students per class
Oops!
Check
Okay!
Check
×
banana
Go to last place!
Oops!
×
shark
Other team loses 10 points!
Okay!
×
gift
Win 25 points!
Okay!
×
banana
Go to last place!
Oops!
15
×
Solve the Proportion. 7/8 = c/16
14
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Solve the Proportion. 3/5 = n/21
12.6
Oops!
Check
Okay!
Check
25
×
Solve the Proportion. 18/4.5 = 8/f
2
Oops!
Check
Okay!
Check
×
Restart
Review
Join for Free
;
Your experience on this site will be improved by allowing cookies.
Allow cookies