• Unit 10 Math
     Help
  • Jonathan built a shed in his friend's backyard to make some extra money. His friend paid him $970 for building the shed. The materials Jonathan had to buy cost $350. How much profit did Jonathan make?
    $620
  • This month a family has the following variable expenses: $75, $350, $62, and $200. What is their total expenses?
    $687
  • What do we call expenses that change in price?
    variable expenses
  • Unlock this slideshow and over 3 million more with Baamboozle+
    Try slideshows
  • Your experience on this site will be improved by allowing cookies.