Team 1
0
Team 2
0
Teams
Name
Score
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Loading
15
×
The rice_______ delicious. taste/tastes
tastes
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
How ________ cookies do you want?
many
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
I want ____ banana.
a
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
The bananas ________ $.69 a pound. cost/costs
cost
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
We are going to buy ________ cereal. a/an/many/some/several/few
some
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Does Pepsi cost more or less than $6.40 for a 12 pack?
Less
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
How much do a dozen eggs cost? $1.50 or $4.30?
$4.30
Oops!
Check
Okay!
Check
×
banana
Go to last place!
Oops!
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
baam
Lose 10 points!
Oops!
25
×
$30,470,011.01
Thirty million, four hundred seventy thousand, eleven dollars and one cent
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
I don't need _____ eggs.
any
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Do you want ______ rice? _a/an/any/many/several_
any
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
$17.30
Seventeen dollars and thirty cents
Oops!
Check
Okay!
Check
×
boom
Lose 50 points!
Oops!
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
gift
Win 15 points!
Okay!
×
baam
Lose 20 points!
Oops!
15
×
$402
Four hundred two dollars
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
How _____ donuts do you want?
Many
Oops!
Check
Okay!
Check
×
baam
Lose 25 points!
Oops!
×
gold
Win 50 points!
Okay!
×
shark
Other team loses 20 points!
Okay!
×
banana
Go to last place!
Oops!
×
Restart
Review
Join for Free
;
Your experience on this site will be improved by allowing cookies.
Allow cookies