Team 1
0
Team 2
0
Teams
Name
Score
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Loading
15
×
I brought a sandwich for $8.50 and a hot chocolate for $3.85. I pay with a $20 note. How much change should I get?
$7.65
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Round $8.02 to the nearest five cents
$8.00
Oops!
Check
Okay!
Check
×
lifesaver
Give 20 points!
Oops!
×
magnet
Take 15 points!
Okay!
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
thief
Give points!
5
10
15
20
25
15
×
How much change would I get from $5 if I spent $3.85?
$1.15
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
I brought 6 cupcakes for $12. What is the cost of one cupcake?
$2
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Round $7.14 to the nearest five cents
$7.15
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
What is the total value of the coins?
$1.85
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
What is the change from $5 if I spent $2.95?
$2.05
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Lily buys this loaf of bread and pays with a $5 note. How much change will Lily get?
$0.90
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
What is the change from $5 if I spent $3.85?
$1.15
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
Round $9.97 to the nearest five cents
$10.00
Oops!
Check
Okay!
Check
×
thief
Give points!
5
10
15
20
25
×
rocket
Go to first place!
Okay!
×
gift
Win 15 points!
Okay!
×
lifesaver
Give 20 points!
Oops!
×
baam
Lose 10 points!
Oops!
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
fairy
Take points!
5
10
15
20
25
×
baam
Lose 20 points!
Oops!
15
×
Is there enough money to buy the berries?
Yes
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
What is the total value of the coins?
$3.70
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
What is $3.25 + $2.15?
$5.40
Oops!
Check
Okay!
Check
×
Restart
Review
Join for Free
;
Your experience on this site will be improved by allowing cookies.
Allow cookies