Team 1
0
Team 2
0
Teams
Name
Score
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Loading
25
×
159 รท 0.8
198.75
Oops!
Check
Okay!
Check
×
seesaw
Swap points!
Oops!
×
shark
Other team loses 20 points!
Okay!
×
rocket
Go to first place!
Okay!
×
baam
Lose 15 points!
Oops!
15
×
Jamie buys 8 apples for $3.84. How much does each apple cost?
$0.48
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
2.651 รท 1.1
2.41
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
89 รท 20
4.45
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
128.4 รท 30
4.28
Oops!
Check
Okay!
Check
25
×
963 รท 0.8
1203.75
Oops!
Check
Okay!
Check
20
×
6.36 รท 1.5
4.24
Oops!
Check
Okay!
Check
20
×
A land developer is splitting up 0.58 hectares of land to form 8 identical properties. What size will each property be?
0.0725 hectares
Oops!
Check
Okay!
Check
25
×
2,263 รท 2.5
905.2
Oops!
Check
Okay!
Check
10
×
13.75 รท 5
2.75
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
A group of four friends goes out to dinner and splits the check. The total cost of dinner is $136.92. How much does each person pay?
$34.23
Oops!
Check
Okay!
Check
×
baam
Lose 20 points!
Oops!
×
gift
Win 10 points!
Okay!
×
rocket
Go to first place!
Okay!
×
lifesaver
Give 15 points!
Oops!
×
thief
Give points!
5
10
15
20
25
×
seesaw
Swap points!
Okay!
×
gift
Win 20 points!
Okay!
×
lifesaver
Give 20 points!
Oops!
20
×
Franco bought 4 golf balls. The total weight of all the golf balls is 5.8 ounces. How much does each golf ball weigh?
1.45 ounces
Oops!
Check
Okay!
Check
15
×
A lollipop factory used 7.98 kilograms of sugar to make 3 batches of lollipops. How much sugar did the factory put in each batch?
2.66 kilograms
Oops!
Check
Okay!
Check
×
Restart
Review
Join for Free
;
Your experience on this site will be improved by allowing cookies.
Allow cookies